Radość Ludomiry i Justyny

Przez prawie rok brałyśmy udział w wykładach prowadzonych przez znanych ludzi mediów oraz osoby związane ze środowiskiem dziennikarskim. O swoich doświadczeniach opowiadali m.in. Alina Petrowa-Wasilewicz, Krzysztof Ziemiec, Krzysztof Skórzyński, Aneta Liberacka, ks. Janusz Stańczuk, Filip Modrzejewski, o. Marek Kotyński, Dominik Kołodziej, Marcin Jończyk, Mateusz Ochman, Otylia Brendel, ks. Piotr Walendzik, Tomasz Rożek, Patrycja Michońska, Agata Puścikowska i Jakub Szymczuk.

W realizacji przedmiotów Papieski Wydział Teologiczny współpracował z portalem Stacja7.pl. Studenci mogli w praktyczny sposób weryfikować na portalu przyswojone umiejętności. Dzięki chęci działania wielu z nich już teraz rozpoczęło współpracę z portalem. Jego szefowa – Aneta Liberacka – podziękowała studentom za ich zaangażowanie i autentyczność. Podkreśliła, że ma ogromny szacunek do studentów za ich wszechstronne zainteresowania, a także gotowość dzielenia się wiarą. „To bardzo istotne w Kościele, bo dzięki temu jesteśmy prawdziwi”- wyjaśniła.

Ks. Przemysław Śliwiński, kierownik studium, podsumowując spotkanie, powiedział: „Pisanie to podstawa komunikacji, a umiejętność posługiwania się tekstem ma ogromne znaczenie” – i dodał – „Mam nadzieję, że pokazaliśmy wam, że wszystkiego można się nauczyć dzięki własnej kreatywności”.

Close Menu